Projekti „Tugiteenuste kaasabil tööturule“ esimene aasta

jaanuar 20, 2013

MTÜ Süda Eesti Sotsiaalkeskus käivitas jaanuaris 2012 ESF kaasfinantseeritava

projekti „Tugiteenuste kaasabil tööturule“. Projekti kestus 01.06.2011 – 31.12.2013

Projekti eesmärgiks on pakkuda tugiisikuteenust Järvamaa 9 omavalitsuses ja isikliku abistaja teenust 7 omavalitsuses.

Tugiisiku teenust pakutakse toimetulekuraskustes perede vanematele. Tugiisik aitab kaasa pere erinevate probleemide lahendamisele, mis takistavad lapsevanemal tööle minna (motiveerimatus, infopuudus, igapäeveluga toimetulematus, sõltuvus, probleemid lastega jne). Sotsiaalsete probleemide lahendamine on esimene samm nende tööturule sisenemisel. Lisaks motiveerib, nõustab ja suunab tugiisik sihtgruppi erinevatele tööturuteenustele ning toetab neid tööturule sisenemisel (cv-de koostamine, tööandjatega suhtlemine jne).

Isikliku abistaja teenust pakutakse eelkõige puuetega lastele, et nende vanemad saaksid tööd otsida ja tööle asuda kas täiskoormusega või osalise tööajaga. Kokku võetakse tööle 9 isiklikku abistajat. Isiklikud abistajad töötavad üldjuhul kohaliku lasteaia juures ajal, kui puudega laps on lasteaias. Vastavalt vajadusel saab teenust osutada ka lapse kodus.

Esimese aasta jooksul on tugiisikuteenust osutatud 45 isikule ja isikliku abistaja teenust 11 – le lapsele. Tööle on asunud 6 inimest ja aktiivsetesse tööturumeetmetesse suundus aasta jooksul 6 inimest.

 Täpsem info : projektijuht Eneken Savi tel. 5661 5584, eneken@sesok.ee

 

Email again:

Lisa kommentaar

Nimi
E-mail
Kommenteeri
Internetiturundus